Strony

28 sierpnia 2014

Wybór koloru do wnętrza.

Hej. Dziś zupełnie odmienny post. Postanowiłam zmienić kolor ścian w moim pokoju. Moje wnętrze było gruntownie zmienione gdy szłam do podstawówki, cóż teraz idę na 2 rok studiów i potrzebuję zmian. :) Wiele osób komplementuje moje ściany, ale nic nie trwa wiecznie.

Tak wygląda jej kawałek:
Przyznam, że zdjęcie średnio wyszło. Ściana ma kolor bardziej nasycony i niebieski w takim typowym odcieniu mocnego błękitu (coś jak niebo). 

Z jednej strony przywiązuję się do wnętrz, kolorów. Mam dużo wspomnień, ale z drugiej strony zmiany są potrzebne. Długo myślałam nad kolorem i początkowo miałam pomysł na fiolety i szarości, kilka tygodni później moją głowę napadły kolory żółte, ale jasne. Od ponad miesiąca mam koncepcję na beże. Okna są południowe więc w ciągu dnia pokój jest nasłoneczniony. W ten sposób wykluczyłam wszystkie ciepłe kolory, które by potęgowały uczucie ciepła, co latem nie jest fajne i mdlą mnie takie pomieszczenia. Moje meble są w kolorze średnio jasnego drewna i są połączone ze seledynowym kolorem (dokładnie takie). Nowa kanapa będzie siwa. Zasłony mam ciemno brązowe, a dodatki dominują w kolorze fioletu i fuksji. Przeglądałam katalogi z kolorami farb i kilka z nich wpadło mi w oko. Tu akurat katalog Śnieżki 2013. 


Tak się prezentuje kolor 511 (obstawiam, że jest on za telewizorem), który jest moim faworytem:

http://www.sniezka.pl/_cache/colorsinspire/890-0/trendy_2013_zdjecia_walek22u.jpg 

Najlepiej jeśli mamy dostęp do próbników farb, które nie kosztują dużo. W sklepie gdzie ja oglądałam kolory z tej firmy i tych pozostałych popularnych - próbników nie było. Pomocne są za to "duże kwadraty" pomalowane na jakiś kolor. Na tym małym prostokąciku przy cenie kolor wydaje się inny niż na dużej powierzchni. Dam Wam znać gdy jakaś decyzja już zapadnie. :) Znalazłam pewien cytat w internecie, który dość dobrze mnie opisuje:

Jeśli we wnętrzu, w którym najczęściej przebywasz, dominują beże lub brązy, prawdopodobnie jesteś osobą, która poszukuje spokoju, harmonii i stabilizacji.

Tak!

Piszcie w komentarzach co sądzicie o moim wyborze, może podsuniecie mi pomysł na inny kolor. Chętnie posłucham też opinii na temat różnych farb.