Strony

12 grudnia 2013

Porównanie podkładów.

Witajcie! Dziś post z porównaniem podkładów. Testowałam je dość długo i wreszcie mogę dokonać porównania. Zapraszam! :)

Oto dwa osobniki jakie wzięłam pod lupę:


  • Rimmel Stay Matte - koszt (w promocji -40%) to ok. 13zł.
  • BeBeauty Fluid Matujący - koszt 9,99zł.
 BeBeauty to firma, która sprzedaje swoje kosmetyki w Biedronce. Tam znalazłam ten podkład i postanowiłam wypróbować. Kolor jest ciepły, w bardziej żółtej (nie pomarańczowej) tonacji i mi odpowiada. Dobrze rozsmarowuje się na twarzy, ale nie wytrzymuje na niej całego dnia. Ściera się po kilku godzinach (około 8). Matuje na 4h, a z przypudrowaniem 5. Nie zapycha. Jest wydajny. Numerek 01 jest najjaśniejszy, ale nie będzie odpowiadał bladym twarzom. Krycie jest dość słabe, ale mniejsze przebarwienia zakrywa. Oceniam go na 8/10.

Rimmel wypuścił niedawno nową wersję podkładów Stay Matte. Kupiłam numer 100 ivory, który w sklepie wydawał się jasny i w ciepłej tonacji. Żeby nie było wypróbowałam też go na buzi, nie oglądałam tylko testerów. Niestety w domu okazał się inny. Jest to owszem jasny odcień, ale wpada w róż. Nie moje barwy, ale go zużyję. Ratuję się pudrem też z Rimmela, o którym niedługo wspomnę! ;) Nie zapycha mojej skóry, ale nie matuje wcale na długo. Mat utrzymuje się około 2h, a z przypudrowaniem dopiero 4 albo 5. Moim zdaniem za standardową cenę, czyli około 22zł nie jest zupełnie wart swojej ceny. Raz, że zawiodłam się na jego kolorze, a dwa na jakości. Na plus mogę uwzględnić jego krycie, gdyż jest bardzo dobre! :) Jednak nazwa Stay Matte obiecuje wiele, szkoda, że tak nie jest. Wtedy zostałby moim ulubieńcem. Za naprawdę słaby mat muszę odjąć mu kilka punktów, ale w końcu od czego jest puder? ;) Dam mu 7/10.

Tutaj porównanie ich kolorów. Widać znaczną różnicę:

Może macie jakiś podkład do polecenia? Coś jasnego i w ciepłej tonacji, a do tego ze średnim kryciem i efektem matującym, plus przystępna cena. A może ja wymagam zbyt wiele? ;) Piszcie w komentarzach.

Do napisania! ♥